Často je potřeba techniky masáží kombinovat. Například u regenerační masáže rukou uvolnit i lymfu nebo použít baňky.

Ceny jsou orientačně takové, aby zákazník, který u mě setrvá přibližně hodinu zaplatil 300 Kč a dvě hodiny 500 Kč. (viz níže)

Lymfatická manuální masáž

- zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit lymfatický systém.

Lymfa (míza) je tělní tekutina, která proudí v lymfatickém sytému v podkoží celého těla. Jejím úkolem je výživa těla, odvádění odpadních látek a je součástí imunitního systému. Vytváří se z krve a vstřebává se opět do krve. Tok lymfy je mnohem pomalejší než tok krve. Jen částečně ovlivňuje rychlost proudění srdce. Z větší části je proudění ovlivněno svalovou činností. Proto se často stává, že lidé, kteří dlouho sedí nebo dlouho stojí mají často problémy s lymfatickými otoky. Špatná cirkulace lymfy se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností a otoky jak končetin, tak i jiných částí těla.

Při masáži se používají speciální hmaty, které rozproudí tok lymfy. Účinky jsou často patrné již během masáže. Celá procedura je velmi příjemná.

Nelze opomenout i kosmetický účinek této masáže. Především v boji s pomerančovou kůží, která vzniká především z důvodů usazených odpadních látek v podloží. Tato masáž výrazně podporuje očistu těla. Při lymfatické masáži obličeje se zmírní otoky kolem očí i na tzv. dvojitá brada. Pokožka při pravidelné masáži je správně vyživována a zvyšuje se její elasticita. Je to jediná masáž, která se může provádět i když jsou křečové žíly.

Po rozproudění mízního systému musí tělo klienta provádět očistu této důležité tělní tekutiny. Proto je důležité, abyste vždy na tuto masáž přišli bez jakékoliv známky zánětu v těle nebo jiné závažné nemoci. Doporučuji první masáž provést jen částečnou. Při masáži břicha je důležité, aby klient byl nalačno nebo aspoň tři hodiny po jídle. Masáž bříška je velmi účinná nejen na rozproudění lymfy, ale působí i proti zácpě.

Vždy záleží i na spolupráci. Pokud tuto masáž doplníte dostatkem tekutin jak před masáží, tak i posléze a správnou stravou, budou účinky ještě výraznější. Dojde k vytvarování křivek i úbytek na objemu. Při této masáži je velmi důležité, aby byl člověk zdravý, bez náznaků zánětů nebo jiných onemocnění.

Při první lymfatické masáži doporučiji jen lymfatickou masáž horní nebo dolní poloviny těla, aby nebyl přetěžován organismus. Masér jen nastartuje detoxikaci, ale játra a ledviny toxiny musejí zpracovat a odstranit z těla. I při částečné masáži se vždy uvolňují důležitá místa na břiše, pod klíční kostí a na krku.


Masáž lávovými kameny

- jedná se o luxusní a velmi příjemnou masáž, při které dochází díky působení přírodních lávových kamenů k uvolnění svalstva a hluboké relaxaci. Jde o hnětení svalů teplými kameny. Ty navíc dodají energii unavenému tělu. Často nechávám kameny energeticky nabít na slunci nebo energií reiki. Masáž má velmi dobrý účinnek i na lymfatický systém.

Léčení horkými kameny používali již staří Inkové a Májové. Dokonce v Japonsku předcházela tato metoda baňkování. Masér používá sled hmatů, kdy mírným tlakem se působí na svalstvo kameny o příjemné teplotě. Působí i přirozená energie kamenů a proto je vhodná i pro velmi unavené lidi. Ať už je únava fyzická nebo psychická. Tato masáž není vhodná pro lidi, kteří jsou tzv. horkokrevní a vyhledávají spíše chlad. Kontraindikací je i zánět a křečové žíly.


Regenerační masáž krémy ENERGY - částečná nebo i celého těla

- uvolnění a prohřátí svalstva klasickými masážními hmaty.

Intenzitu i způsob masáže přizpůsobím každému podle potřeby a zkušeností. Bylinné krémy české společnosti Energy zvyšují účinek masáže a regeneraci organismu. Nejčastěji používám krém Artrin a Ruticelit.V místě, kde máme ztuhlé svalstvo jsou uloženy toxické látky. Masáží dochází k prokrvení této oblasti a uvolnění toxinů do krevního řečiště. Tělo je musí odstranit. Právě bylinné esence z krémů Energy pomáhjí při odbourávání těchto látek. Díky tomu je masáž více vhodná i pro unavené a starší lidi.

  • přímo i nepřímo zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních obtíží, např. bolesti svalů a kloubů
  • zlepšení oběhu krevního a výměny látkové
  • zkvalitňuje regeneraci sil po práci či jiné zátěži
  • přispívá k rychlému odstranění únavy, osvěží i uklidní
  • přispívá k lepšímu celkovému vzhledu člověka
  • pomáhá udržovat kvalitní tělesnou a duševní kondici

V případě slev a slevových kuponů provádím masáž přírodními oleji.


Breussova masáž

- jemná a přitom velmi účinná energeticky - manuální masáž při které se působí v oblasti páteře.

Různými hmaty v oblasti páteře a vmasírováním masážního oleje z třezalky se docílí vyživení meziobratlových plotének a uvolněním nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Působením se docílí rozvolněním páteře, která je naším sedavým způsobem života nadměrně zatěžována. Často dochází k samovolné nápravě obratlů, pokud jsou vysunuty ven nebo do stran. Rozprpudí se energie v oblasti celé páteře a tím se ovliňuje i celé tělo. Dochází k hlubokému uvolnění. Proto masér ani klient při masáži nemluví. Vhodná pro kombinaci s Dornovou metodou. Tuto techniku vyvinul rakouský léčitel Rudolf Breuss a je uznávná po celé Evropě.


Dornova metoda

- nejedná se o masáž, ale o metodu, při které se sleduje postavení celého těla a pracuje s klouby. Velmi účinná metoda, která hledá a odstraňuje příčinu bolesti pohybového aparátu.

Často se stává, že během každodenního života, při sportu nebo při nehodách dojde k posunům v kloubech. Zvláště v pánevní oblasti. Tady se nachází těžiště těla, posunem dochází k nerovnováze, která se projevuje změnami směrem dolů (nestejně dlouhé končetiny, bolesti kolen a kotníků) i nahoru (skolióza páteře, zatuhlá šíje, bolest ramenou). Díky speciálním cvikům a působením tlaku dochází k navrácení do původního postavení. Vše probíhá za aktivní účasti klienta nejen ve studiu, ale i pravidelným prováděním cviků v domácím prostředí.Samotná metoda je bezbolestná. Techniku jsem se učila od terapeutky paní Velíškové, která je přímou dlouholetou žačkou pana Dorna. Pan Dorn už bohužel mezi námi není. Jeho vědomosti vychází z dávné lidské moudrosti a díky jeho práci si můžeme pomáhat i dnes. Sestava cviků pro pohybový aparát je skvělou prevencí a přáním pana Dorna bylo, aby se je naučil každý a mohl je provádět vždy, když pocítí první náznaky nerovnováhy v těle. Tím předcházíme pozdějším komplikacím (ztuhlosti, vyhřeznutím plotýnek apod.) Lze ji provádět i u dětí.


Baňkování

- masáž studenými nebo teplými baňkami.

Masáž baňkami se provádí od dávných časů po celém světě. Tradiční čínská medicína ji dovedla do dokonalosti. Dochází k uvolnění svalstva do hloubky. Působí i na akupresurní body a tím ovlivňuje celé tělo. Technik baňkování je několik druhů. Dochází k vyplavení toxinů do podkoží. Tady je tělo lépe odbourává a zpracovává. Když je v některém místě škodlivin více, může zůstat po masáži viditelná stopa, která je podobná modřině, ale není bolestivá. Lze provést i techniky baňkování, při kterých žádné stopy na kůži nezůstanou. Velmi dobře jde provádět baňkování i v místě kloubů.


Reflexní masáž

Indická masáž hlavy

Čínská masáž

Regenerační masáž krémy Energy

zad, šíje a krku ...300 Kč/45 min.

celého těla ... 500 Kč/ 90 min.

šíje a krku ... 130 Kč/ 20 min

Lymfatická masáž

- odstraňuje pocit těžkých končetin,otoky, napětí, podporuje detoxikaci

horní nebo dolní poloviny těla ... 300 - 400Kč/ 50-70 min

celého těla a obličeje ... 500 - 700 Kč/100-130 min

Masáž lávovými kameny

- uvolnění svalstva působením tepla a síly přírodních kamenů, vhodná i pro unavené lidi

masáž zad a prohřátí končetin ...300 Kč/ 50 min

celého těla ...500 Kč/ 90 min

Dornova metoda

- jemná mobilizační technika, která řeší postavení těla a kloubů

300 - 4OO Kč

Breussova masáž

- masáž zad v oblasti páteře uvolňuje tělesné i psychické blokády, regeneruje meziobratlové ploténky

300 Kč/cca 45 min

Baňkování

- masáž pomocí baněk

300 Kč/cca 45 min

 

© 2013 Martina Bartošíková  všechna práva vyhrazena